Pokerzysci.com: Amatorski soft - Pokerzysci.com

Skocz do zawartości

 
Strona 1 z 1

Amatorski soft

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Cincinatti KID 

  • Grupa: VIP
  • Postów 108
  • Rejestracja: śro, 04 lip 07

Napisano 03 listopad 2007 - 19:20

Kilka pytań:

1. Macie zamiar przejść w końcu na zawodowstwo czy dalej będziecie używać tego żebująco amatorskiego softu? Może już czas skończyć z byle jakością

2. Zatrudnicie w końcu jakichś profesjonalnych ludzi do obsługi supportu? Koleś twierdzący, że nie działa mi internet w momencie kiedy rozmawiam z nim na chacie to chyba nie jest nawet średniej klasy specjalista.

3. Czy po to wprowadziliście możliwość zmniejszania stołów, żeby polecać granie tylko na jednym w celu uniknięcia problemów z softem (chociaż to też nie pomaga).

4. Kiedy będzie można doczekać się jakiejś informacji na temat naprawy albo zmiany softu.

5. Na ilu forach należy założyć takie tematy żebyście w końcu wzięli się za o na poważnie?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   PawelPL 

  • Grupa: Administrator
  • Postów 8020
  • Rejestracja: wto, 20 gru 05
  • Gender:Male
  • Location:Poland
  • Interests:Poker,GPW
  • Gadu-Gadu: 6665368

Napisano 03 listopad 2007 - 19:54

Witam


Czy to jest problem tylko tego roomu czy całej sieci Ongame?
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Cincinatti KID 

  • Grupa: VIP
  • Postów 108
  • Rejestracja: śro, 04 lip 07

Napisano 03 listopad 2007 - 20:51

Z tego co wiem to całej sieci ale akurat gram (a raczej grałem) tylko na betssonie dlatego też do nich się zwracam. Zresztą wydaje mi się, że to właśnie oni powinni się postarać o to żeby ich klienci byli zadowoleni z softu. Tak się po prostu nie da grać. Jak turniej startuje to trzeba soft restartować praktycznie co każde rozdanie, dopiero w późniejszej fazie turnieju da się jakoś grać. Najbardziej jednak wkurzające jest, że nieraz wszystko jest ok. Cały turniej beż żadnego problemu i juz wydaje się, że coś zrobili kiedy przy następnym znowu to samo.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   PawelPL 

  • Grupa: Administrator
  • Postów 8020
  • Rejestracja: wto, 20 gru 05
  • Gender:Male
  • Location:Poland
  • Interests:Poker,GPW
  • Gadu-Gadu: 6665368

Napisano 04 listopad 2007 - 18:19

Witam


Problem jest pewnie po wprowadzeniu mini stolików co pozwala na jednoczesną grę na kilkunastu.


Tak samo ludzie narzekają na brak takiej opcji w bossmedia, ale taka opcja mogła by zrobić ten sam efekt co w Ongame. Jest to po prostu zwiększenie liczby stolików o 2 a może nawet 3 razy.


Z tego co wiem to Ongame już wie o tym i pracuje nad tym.


Pozdrawiam
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Cincinatti KID 

  • Grupa: VIP
  • Postów 108
  • Rejestracja: śro, 04 lip 07

Napisano 04 listopad 2007 - 18:35

Nie jestem tego taki pewien, że problemem jest liczba stolików. Zawieszają się tylko stoliki MTT. Jak mam otwarty jeden turniej i z 3 S&G to zawiesza się tylko ten turniejowy, pozostałe chodza normalnie. ALe nawet grając tylko i wyłłącznie turniej zdarza się to samo. Z moich obserwacji wynika raczej, że soft ma problem z obsługą turniejów. Im dłużej trwa turniej (czyli im mniej stołów) tym lepiej to wszystko działa, pod koniec już praktycznie nie ma żadnych problemów
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Cincinatti KID 

  • Grupa: VIP
  • Postów 108
  • Rejestracja: śro, 04 lip 07

Napisano 11 listopad 2007 - 18:51

A support oczywiście nie uważa za słuszne wypowiedzieć się w tym temacie, bo i po co
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Cincinatti KID 

  • Grupa: VIP
  • Postów 108
  • Rejestracja: śro, 04 lip 07

Napisano 18 listopad 2007 - 18:33

Może wysłanie maila do właścicieli roomu z informacją jak polski support olewa ich klientów spowoduje, że poszukają kogoś kto nas lepiej będzie traktował? Jak sądzicie
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   PawelPL 

  • Grupa: Administrator
  • Postów 8020
  • Rejestracja: wto, 20 gru 05
  • Gender:Male
  • Location:Poland
  • Interests:Poker,GPW
  • Gadu-Gadu: 6665368

Napisano 18 listopad 2007 - 19:30

Cincinatti KID napisał:

Może wysłanie maila do właścicieli roomu z informacją jak polski support olewa ich klientów spowoduje, że poszukają kogoś kto nas lepiej będzie traktował? Jak sądzicie



Witam


Ja to zgłosiłem do właścicieli sieci Ongame zobaczymy co będzie zrobione
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Cincinatti KID 

  • Grupa: VIP
  • Postów 108
  • Rejestracja: śro, 04 lip 07

Napisano 22 listopad 2007 - 20:22

Fajnie by było jakoby coś odpowiedzieli, bo jak widać na jakieś info ze strony polskiego supportu nie ma co liczyć pomimo dzisiejszej jego obecności na tym forum. Będę miał chwilę czasu w weekend to i tak wyślę maila co o tym myślę. W końcu za cos mu oni płACą
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Betsson Polska 

  • Grupa: Support
  • Postów 89
  • Rejestracja: pon, 05 mar 07
  • Gender:Male

Napisano 23 listopad 2007 - 16:53

Cinicintti, rozmaiwałeś z supportem, więc nic wiecej ponad to co już wiesz ode mnie nie usłyszysz. Dla pewności powtórzę:

W przypadku problemów z połączeniem należy:

- oczyścić cache oraz cookies.
- sprawdzic zegar systemowy, czy ma prawidłowo ustawioną godzinę oraz datę, następnie otworzyć oprogramowanie, gdyż w innym przypadku może to spowodować spowodować sprzeczności w systemie.

Jeżeli problem nie ustaje, proszę o
- sprawdzenie konfiguracji oprogramowania firewall
- sprawdzenie konfiguracji serwera proxy (ew. wyłączenie proxy na czas gry)

Bardziej skomplikowanie serwery proxy i firewalls potrzebują dokładnej konfiguracji dozwolonych portów oraz prokołów. Nasze oprogramowanie używa następujących protokołów oraz portów:

http, https and tcp on ports 5700-5709, 5720-5724 and 5750-5759

Jeżeli w/w informacje nie pomogły, należy odinstalować oprogramowania a następnie ściągnąć i zainstalować ostatnią wersję oprogramowania.
( aby zachować historie rozdań nalezy folder {betssonPoker}/resources/databases skopiować w inne miejsce)

W międzyczasie, można grać poprzez wersję Java, która jest dostępna poprzez kliknięcie na Graj w Przeglądarce.

Wszelkie problemy z softem są na bieżaco zgłaszane do Ongame.

Z mojego doswiadczenia, przyczyną problemów są przeważnie:
- problemy z serwerami proxy w sieci lokalnej - najczęściej potrzebny jest kontakt z adminem aby to sprawdzić
- problemy sprzętowe - i nie chodzi tu o parametry komputera ale raczej o konfigurację.
U mojego znajomego problem nie występuje na komputerze PIII 800/512MB a zdarza się na laptopie z Celeronem 1,4/512.
To co odróżnia te dwa kompy to fakt, że slabszy prowadzony jest niezwykle "higenicznie" (antywirusy, firewall, zero niepotrzebnych aplikacji i przypadkowego softu) a na laptopie co chwilę jest coś "dziwnego" instalowane/odinstalowywane.
Wydaje mi się, że jest to dowodem na to, że rozwiazań problemu szukać należy raczej "lokalnie".

Pzdr
M.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Betsson Polska 

  • Grupa: Support
  • Postów 89
  • Rejestracja: pon, 05 mar 07
  • Gender:Male

Napisano 27 listopad 2007 - 00:45

I jeszcze jedna rad, która już kilku graczom pomogła - chodzi o konfiguracje routera:

Jeśli zdarzaja mi sie podobne problemy w działaniu aplikacji - włączam, coś co Dlink nazywa: Demilitarized Zone - podaję IP jednego komputera, który w tym momencie pracuje tak jakby byl podłączony bezpośrednio do netu - ruch nie jest filtrowany przez firewall. Z reguły pomaga.

pzdr

M.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   stanek 

  • Grupa: VIP
  • Postów 52
  • Rejestracja: czw, 05 lip 07
  • Gender:Male

Napisano 02 grudzień 2007 - 16:47

Moj problem z siecia Ongame moze nie jest tak dokuczliwy, ale bardziej denerwujacy.
Dosc szybko sie loguje do pokerroomow z tej sieci, ale kiedy jestem w Lobby, w Tournaments i klikne na Cash Tables, to lista stolikow z calej sieci mi sie aktywizuje czasem dobre kilka minut. Jak juz je zobacze to nie mam innych problemow.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Betsson Polska 

  • Grupa: Support
  • Postów 89
  • Rejestracja: pon, 05 mar 07
  • Gender:Male

Napisano 17 grudzień 2007 - 14:52

Witam,
Soft Ongame przeszedł solidny lifting i mam nadzieję, że nie będzie już problemów ze zrywaniem połączeń.

Pozdrawiam.

M.
Betsson Polska
0

Udostępnij ten temat:




Podobne tematy Zwiń


Szybka odpowiedź

  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych